עדים מהומה עדתית במזרח התיכון, והתבוננות קדימה ואחורה על שהאיום הוא קיומי ביותר למדינות שבאזור דתי רגיש, קול רך שואל: "האם לא נוצרי מתגורר עניין, מדי?" תלוי איך זה בא לידי ביטוי.
בסוף השבוע הזה, הכנסייה האפיסקופלית וזרמים נוצריים אחרים יחגגו את חג סנט מרי, אם הבתולה של ישו, והכנסייה הקתולית תכיר ההנחה של מרי לגן עדן.
מילות
● מאמר אוגוסט 11 על ידי ראשי של ההודעה לשכת ירושלים, ויליאם בות ', בהשתתפות אביה מוריס, מתנחלים בגדה המערבית 20, בן, כפי שתואר "הפנים חדשות טריות של קיצוניות יהודית".
על פי הכתבה, "בשינה 2013 [מוריס] נעצר בחשד למעורבות בהשחתה של ירושלים מנזר המצלבה, בו תוקפים עזבו מאחורי ההודעה רוססה של ישו - בן זונה". על קיר "
מוריס, פוסט דיווח, שוחרר בלא כל אשמה.
● אוגוסט 10 הודעה לעיתונות ליגה נגד השמצה הביעה זעם על דבריו של הרב בנצי Gopstein, מנהל להבה, שהליגה נגד השמצה בשם "ארגון קיצוני ימין קיצוני בישראל". לדברי השחרור, Gopstein דיווחים אמר שהוא העדיף שריפת הכנסיות ונצרות בהשוואה לעבודת אלילים.
הדברים נאמרו, הליגה נגד השמצה אמרה, במהלך סימפוזיון על הלכה יהודית ב -4 באוגוסט בירושלים, כאשר Gopstein נשאל: "האם אתה בעד שריפה [כנסיות] או לא" הוא ענה: "כמובן שאני ! זה הרמב"ם. זה כן פשוט. מה השאלה? "
ג'ונתן א גרינבלט, המנהל הארצי של הליגה נגד השמצה, אמר בהודעה ל, "יש לי דעותיו של הרב Gopstein אין מקום במסורת היהודית או בחברה דמוקרטית", וגרינבלט קרא להתנצלות.
הודעה לעיתונות של הליגה נגד השמצה יוני 18 גינתה פשע חשד שמקורם בדת שנאה נגד כנסיית הלחם ודגי הלחם ודגים בטבחה על הכנרת בצפון הארץ.
הליגה נגד השמצה אמרה הכנסייה 1,500 בן הוצתה בשעתי הבוקר המוקדמת, נזק לחדר התפילה ואזורים חיצוניים של הכנסייה: "גרפיטי קריאת 'אלילי שקר יהיו מרוסקים" - קו מהתפילה יהודית - הייתה spray- צויר על אחד הקירות. "
"אנו מגנים פשע שנאה הנתעב הזה נגד אחד האתרים הנוצריים הקדושים ביותר בישראל", אמר מנהיג דאז הליגה נגד השמצה אברהם פוקסמן בשחרור. פוקסמן גם ציין כי ראש הממשלה הישראלית, בנימין נתניהו, גינה את ההתקפה והבטיח להעמיד לדין את המבצעים.
עד אלה מילות המתארות עוינות אנטי-נוצרית הופיעו בהודעה ומשחרר הליגה נגד השמצה, שמעולם לא שמע על מוריס או Gopstein. הם נעשו בולטים בפרסומים. אין אינדיקציה לכך שיותר ממיעוט קטן של מניות ישראלים שנאה כזאת. אבל זה קיים, לפחות בקרב כמה, באזור שבו נולד הנצרות, וזה בא לידי ביטוי במילים מלא ארס וכנסיות חוללו.
מעשים
נוצרים מעבר ישראל הם הרבה יותר גרועים מ.
אתה לא יודע שהוא במקרה, עם זאת, מתשומת הלב שנוצרים במזרח התיכון לקבל.
חסידיו של ישו בעיראק, שקט כפי שנשמר, נשאו נטל גדול של הכאב כתוצאה מהפלישה האמריקנית ב -2003 בראשות ארה"ב. לפני 2003, רב כמו 1.4 מיליון נוצרים חיו בעיראק. היום, בגלל הרג וטיסות מבוהלות מטרור, מספר כי הוא מתחת 500,000.
כרטיס הביקור של המדינה האסלאמית לנוצרים בסוריה ובעיראק: להתאסלם או לשלם בחייך. נזכיר הקלעים על החופים הלוביים שבו נוצרים אתיופיים ומצריים נערפו.
"אנחנו בהחלט מחפשים בסוף הפוטנציאל של הנצרות במזרח התיכון, אם אף אחד לא עושה שום דבר כדי להגן על קהילות עתיקות אלה שהולכים וקטנים עכשיו," אמר אלייזה גריסוולד, מחבר של ניו יורק טיימס המגזין האחרון מאמר על המצוקה הקשה של נוצרים בעיראק ובסוריה.
אבל הסיף הבינלאומי על העסקה גרעינית איראן, המהומה העדתית והתגובה של ישראל לאיומים זרים להאפיל את מצוקתם של נוצרים.
יש נוצרים במזרח התיכון אין צבא משלהם, שום ממשלה שמייצגת אותם בבירות עולם, אין לו קול בהתמקחות בינלאומית שיש להם השלכה על גורלם. הם פגיעים; מצוקתם פגוע על ידי מעצמות מערב חוששת, כגריסוולד כתב, של "המופיע לשחק בצלבני ו'התנגשות ציביליזציות 'נרטיבים המערב מואשם באימוץ."
כאשר כל זה אמר ועשה, יש לי נוצרים במזרח התיכון רק את אמונתם.
למרות שסוף השבוע הזה, אין לי כי סמכויות ארציות את המילה האחרונה, שכוס של כוח טמונה בהישג ידם, ו-- אבל הם יודעים, כפי שעושים הנוצרים שישלמו מחווה לאמו של ישו - קדוש, לא זונה הם סובלים, הם, כנוצרים, בעצם משנה למי שחשוב להם יותר מכל.
קראו עוד מהארכיון של קולבר המלך.
קראו עוד בנושא זה:
ריצ'רד כהן: המדינה האסלאמית היא רעה חזר
דוד איגנטיוס: אסטרטגית צורות כדי להילחם במדינה האסלאמית
מייקל גרסון: האם אדמות מוסלמיות ללמוד לסבול את הנצרות?

מייקל גרסון: האם אדמות מוסלמיות ללמוד לסבול את הנצרות?


סופר דעת
אני n חלקים מסוימים של העולם, הטבח של הורדוס של החפים מפשע הוא מסורת חיה. ביום חג המולד בעיראק, 37 בני אדם נהרגו בפיגועים במחוזות נוצריים של בגדד. סימן רדיקלי אסלאמי - וכתם - העונה באכזריות וחוסר סובלנות.
האלימות, כמובן, אינה מוגבלת על ידי לוח השנה. בחודשים האחרונים, שראינו נוצרים קופטים נורו בקהיר ובכנסיות נשרפו. אלפי נוצרים סוריים נמלטו לטורקיה. "איפה אנחנו חיים," אמרו אחד פליטים, "10 הכנסיות נשרפו. . . . כאשר הכומר המקומי הוצא להורג, החלטנו לעזוב. "
ברחבי צפון אפריקה והמזרח התיכון הגדול יותר, לחץ אנטי נוצרי גדל במהלך העשורים האחרונים, לעתים עדין, לפעמים גלוי. רדיפה זו זכתה לתשומת לב האחרונה מארכיבישוף מקנטרברי והאפיפיור. "אנחנו לא יתפטרו עצמנו", אומר פרנציסקוס, "למזרח התיכון ללא נוצרים."
החסיד הנלהב ביותר היה הנסיך צ'רלס - דמות לזלזל לעתים קרובות, מתחשבת באופן עקבי. "במשך 20 שנים," הוא אמר בנאומו האחרון, "ניסיתי לבנות גשרים בין האיסלאם והנצרות ולהפיג את בורות וחוסר הבנה. הנקודה כי, ללא ספק, היא שיש לנו עכשיו הגיע משבר שבו הגשרים במהירות נהרסו במכוון על ידי אלה עם אינטרס בכך. "
הצמיחה של רדיפה זו משמשת לעתים כמועדון נגד עצם הרעיון של קידום דמוקרטיה. דמוקרטיה במזרח התיכון, הטיעון הולך, לעתים קרובות תוצאות עלייה דתית הסונית מעיקה. שלטון הרוב יביא להטלת הקשה של האמונה הרוב.
אבל זה הביקורת על קריקטורה. קידום דמוקרטיה - כאומץ על ידי המכון הדמוקרטי הלאומי או הבינלאומי הרפובליקני המכון או בית חירות - הוא על חירות אדם המוגנת על ידי מוסדות דמוקרטיים. הכבוד מוסדי אבטחה לזכויות מיעוט הוא קשה במיוחד בחברות מעבר, כפי שראינו לאחרונה. אבל נצמד לסמכותיות שקעים נוספים מתוך חברה אזרחית, מה שהופך את התוצאות אפילו יותר כאוטי ומסוכן כאשר דיקטטור נופל. ולא יכולים להיות שעונה אפילו שולי יותר נוח דיקטטורים לנצח, כפי שגם היו עדים לאחרונה. אז זה לא חשוב מאוד אם אמריקה ודמוקרטיות אחרות יכולים לעזור פלורליזם לשרוד ולעצב את הסדר הפוליטי מתעורר.
זה בראש סדר עדיפויות עבור שני סיבות הומניטריות ואסטרטגית. כויליאם Inboden של אוניברסיטת טקסס מציין, קיים מתאם חזק בין רדיפה הדתית ואיומים על ביטחון לאומיים. "כולל מלחמת העולם השנייה", טוען Inboden, "כל מלחמה הגדולה בארצות הברית נלחמה על 70 השנים האחרונות הייתה נגד אויב שגם הפר את חופש דת קשה." ההפך הוא נכון באותה מידה. "אין אומה אחת בעולם", הוא אומר, "כי הן מכבדת את חופש דת ומהווה איום ביטחוני לארצות הברית."
ישנם מספר הסברים האפשריים למתאם החזק הזה. המשכנע ביותר הוא שחופש דת כרוך ההפנמה מלאה וסופי של ערכים דמוקרטיים - הזכות להיות כופר או כופר. זה מחייב את המדינה להכיר בקיומה של נאמנות מחייב שתגיע מעבר לדעות הרשמיות של המדינה.
זה לקח מאות שנים רבות לעולם הנוצרי כדי להשיג צורה העבה הזה של פלורליזם. אם העולם האיסלמי יכול לנוע לכיוון שלה, גרסה תרבותית ייחודית של כוח דמוקרטי זו היא כעת אחת השאלות הגדולות ביותר הגיאופוליטי של המאה ה -21.
יש הטוענים כי תיאולוגיה מוסלמית - הדגשת נאמנות לתפיסתו של החוק האלוהי - עושה את זה סביר (או בלתי אפשרי). אחרים מצביעים על מאות שנים האחרונות, כאשר רוב והשליטים מוסלמים בכפיפה אחת עם אוכלוסייה ערבית-נוצרית גדולה - צורה דקה של פלורליזם שבו הנוצרים היו אזרחים מדרגה שנייה, אך לא כפופות לחוסר סובלנות אלימה. כל אמונה הדתית גדולה מכילה אלמנטים של בלעדיות שבטית ותורתו של הכבוד לאחרים. הופעתה של פלורליזם החברתי תלויה בשימת דגש על האחרון מעל לשעבר.
קידום מוסדות דמוקרטיים הוא לא משימה קלה בעיצומה של מהפכה ומלחמת אזרחים. אבל אפילו מנופים מוגבלים - גינוי חזק של הפרות, סיוע אוויר בהגנה על מיעוטים, תמיכה כוחות מתונים באזור - שווים ההעסקה כאשר ההימור הוא כל כך גבוה. אמריקה, לעומת זאת, נראה מוזר מנותקת. "אחד הכישלונות המוזרים ביותר של אמריקה בשנים האחרונות," טוען עורכי כלכלן ג'ון Micklethwait ואדריאן Wooldridge, "הוא חוסר היכולת שלה לצייר כל שיעורים גלובליים מההצלחה הייחודית שלה בהתמודדות עם דת בבית. זוהי תעלומה מדוע מדינה כל כך מושרשת בפלורליזם הפכה כל כך קטנה של חופש דת ".
התאוששות של דגש שעשויה להתחיל עם מחויבות פשוטות: לא להסתפק במזרח התיכון בלי נוצרים.
קראו עוד מארכיונו של מייקל גרסון, לעקוב אחריו בטוויטר או להירשם לעדכונים שלו בפייסבוק. קראו עוד על זה מדעות: צפה של ההודעה: ארה"ב חוסר המעש בסוריה יכול להיות הרבה יותר יקר מאשר ההתערבות שירין עבאדי ופיאם Akhavan: באיראן, זכויות אדם אינו יכולות להיות מוקרבים לעסקה גרעינית קולבר מלך: נוצרים על הכוונת