NORTON META TAG

07 April 2017

ABD, Beşar Esad hükümetine ilk saldırıda doğrudan Suriyeli askeri havaalanı vurdu 6 NİSAN 17


Köpek Wag filmini hatırlıyor musun? Biz Ortadoğu'da ve Amerika'da çok tehlikeli bir durum giriyoruz. Herhangi ahlak (yani Rus ve İran hükümetleri dışarıda bırakır) ile Kimse kimyasal silahlarla Kahn Sheikhoun masum sivillere Esad'ın saldırıyı affedebilecek. Sorusu ne gelir, kalır? Onu Rusya veya İran sürgüne gidiyor assad teslimiyetinin? Şüpheli. Barış konuşmaları? Onlar sadece Ruslar tarafından organize edilen görüşmelerin son sonuçlarına bakmak sürece assad iktidarda kaldığı sürece hiçbir yere gidecek. Rusya Suriye bu hava kampanyası hızlandırmaya ve belki iktidarda Esad'ı tutmak için zemin asker gönderecek misiniz? Rusya Suriye ve ABD üzerinde gökyüzünde Amerikan askeri uçakların da en tacizi hızlandırmaya Will Akdeniz ve Karadeniz'de Donanma gemileri? İran Basra Körfezi'nde ABD Donanması karşı misilleme eylemi olacak mı? Onlar böylece ABD'den yanıt kışkırtan uluslararası nakliye için Hürmüz Boğazı'nı kapatmaya dener misin? Bu Suriyeli muhalif askeri Esad'a karşı kararlı saldırıları grev için bir toplanma noktası olacak mı? Ruslar buna izin vermez ve muhalefet onlar yenmek bile assad Suriye Libya ve Irak gibi başarısız bir devlet haline çözünmesi edeceğini politik (Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri ile Türkiye sayesinde) bu yüzden kırık olduğunu. Suriye'de zeminde Daha Amerikan askerleri? Obama yönetimi oldu gibi bu kongre tarafından yetkili değildir, çünkü drumpf / koz idaresi bu askeri eyleme ABD Anayasası kasıtlı ihlal etmektedir. Önümüzdeki birkaç gün birçok ulus ve milyonlarca insan için çok tehlikeli olacaktır. Tanrı bizimle olsun. Gönderen The Washington Post 
, ABD Beşar Esad'ın hükümetini ilk doğrudan saldırıda Suriye askeri havaalanını çarpar
  

Yetkililer eylem Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a cezalandırmak ve bir saldırı gerçekleştirildiği Suriye hava kuvvetlerinin, zarar üzere tasarlandığını söyledi  Salı  kuzeybatı Suriye'de, çocuklar dahil sivillerin onlarca öldürdü. O 2013 yılından beri Suriye sivillere ölümcül kimyasal saldırı oldu  

Gül Bahçesi'nde konuşan  Çarşamba günü , Cumhurbaşkanı Trump saldırı “birçok, birçok çizgiler” geçti ve o şimdi bir sahip olması, “sorumluluk.” Trump daha önce Esad'a karşı askeri angajman karşı çıkmıştı Suriye.

o ülkenin iç savaş altı yıl önce başlamasından bu yana ABD askeri Başkanı Beşar Esad hükümetini ilk doğrudan Amerikan saldırıda, Perşembe günü geç saatlerde bir Suriye askeri havaalanında 59 Cruise füzesi başlattı.
Trump yönetiminin bu hafta sivili puanları öldürme kimyasal saldırının misilleme olarak yetkilendirilmiş operasyon, dramatik Suriye'de ABD askeri katılımı genişletir ve Rusya ve İran, onun girişimi hem destek Esad ile doğrudan karşı karşıya artan riskine ABD'yi ortaya çıkarır onun muhalefeti ezmeye.
Başkan Trump grev ABD'nin “hayati ulusal güvenlik çıkarına” olduğunu ve Suriye'de katliam ve kan dökülmesini sona erdirmek isteyen bize katılmaya bütün uygar ulusların”çağrısında söyledi. Ve ayrıca her türlü ve her türlü terörü sona erdirmek için.”
“Bizim çok sıkıntılı dünyada sorunuyla karşı karşıya olduğu Tanrı'nın bilgelik isteyin” diye devam etti. “Biz yaralı yaşamları boyunca ve geçirmiş olanların ruhları için dua ve biz sürece Amerika adalet haliyle ardından barış ve uyum sonunda hakim umuyoruz.”
USS Ross ve USS Porter - - Doğu Akdeniz füzeler iki donanma destroyer gelen başlatıldı. Onlar İdlib kimyasal saldırıyı gerçekleştirilen uçaklar kökenli olduğu düşünülüyor edildiği site Homs ilinde Shayrat adlı bir hava üssünü vurdu. hedefler hava savunmasını, uçakları, hangarları ve yakıt dahil.
Askeri başlangıç ​​endikasyonları grev ettiğini söyledi “ciddi hasar veya Suriye uçağı ve destek altyapısını yok etti.”
Suriye devlet televizyonu Associated Press göre, “saldırganlık” bir ABD füze saldırısı bir saldırı çağırarak, ülke içinde askeri hedeflerin bir dizi isabet etti.
Amerikalı yetkililer Suriye'de önemli güçleri korumak Ruslar, grevin önceden uyarı verildi söyledi. Orada vuruldu üssünde bir Rus askeri alan, ancak ABD Deniz Kuvvetleri Yüzbaşı. Jeff Davis, Pentagon sözcüsü göre, o bölgeyi grev değil önlem aldı.
Buna karşılık, 2003 yılında Irak savaşının başlangıcı yaklaşık 500 yolcu füzelerin gördü ve 47 2014 yılında Suriye'de İslam karşıtı Devlet kampanyasının açılışında ateş edildi.
Saldırı fazla tehlikede şimdi Suriye'de konuşlu Amerikan askerlerinin yüzlerce koyabilir. Onlar Rakka'da, İslam Devlet fiili sermaye Suriye kenti üzerinde büyük saldırı öncesinde yerel güçleri danışmanlık yapıyor.
Grev kararının ABD yetkilileri tarafından yoğun müzakere 48 saat takip ve Suriye iç savaşa askeri Wade ve İslam Devleti aleyhine kampanyadan herhangi odaklanma önceki yönetimin isteksizlik ile önemli bir mola temsil eder.
Kıdemli Beyaz Saray yetkilileri erken Perşembe içine süren bir oturum Suriye Çarşamba akşamı konusunda bir araya geldi ve Savunma Bakanı Jim Mattis, Devlet Bakanı Rex Tillerson ve Ordu Korgeneral HR McMaster, ulusal güvenlik danışmanı beri defalarca bildirmiştik Salı günkü kimyasal saldırı, yetkililer söyledi.
ABD Merkez Komutanlığı yıllardır Suriye hükümeti çarpıcı için planları vardı ve şu anda bir karar alındı ​​kez bir hızlı yanıt sağlayan bölgede önemli varlıkları sahiptir.
Obama, Beyaz Saray 2014 yılında İslam Devleti aleyhine faaliyete geçen süre kurtulmak Suriye sivillere benzer kimyasal saldırı sonrasında bir yıl önce Suriye devlet sitelerinde planlı saldırıdan destek verdi.
kuzey İdlib Salı günkü belirgin sinir gazı saldırısı, cansız çocukların onun tirajlı görüntülerle, Suriye lideri karşı konumlarını sertleşmesine Trump ve onun üst danışmanlarından bazı galvanizli görünüyor.
Saldırı İslam Devleti, mücadeleye odaklanmış Suriye hükümetini ve diğerlerini mücadele savaşçıları içeren Amerikan ve müttefik saldırıları iki yılı aşkın rağmen güçlü bir kuvvet olmaya devam Suriye'nin uzamış çatışma, yeni karmaşık hale getiriyor.
İdari içinde, bazı yetkililer “analiziyle felç” tek olarak nitelendirdiği karşı uyardı Esad'a karşı acil eylem çağrısında bulundu Ama diğerleri de sofistike hava yüklediği Rusya'nın tepkisi de dahil olmak üzere, ikinci ve üçüncü dereceden etkileri hakkında endişe dahili planlamalarını görüşmek üzere gizli kalmak koşuluyla konuşan yetkililer göre Suriye'de savunma sistemleri.
diktatör üzerine Trump yönetiminin pozisyonu üst düzey yetkilileri Suriye liderinin yeni bir dille eleştirdiler olduğunca çabuk, kimyasal saldırının ardından kaymış gibi görünüyor.
Perşembe gecesi, McMaster grevleri Esad'ın hesabı bir “büyük yönelmesine neden olacaktır öngördü. Bu Amerika Birleşik Devletleri doğrudan bir askeri eylemi gerçekleştiren ilk zamanı.”
McMaster üç seçenek cumhurbaşkanının isteği üzerine incelendi Beyaz Saray ve Ulusal Güvenlik Konseyi içinde bir müzakereci süreci anlattı. Trump “açıkça başkan için çağrıldığında kararlı adımlar atmaya istekli olduğunu gösteriyor.” Nihai kararı ve grev yaptı O vurguladı, ancak, hareket aksi Suriye'de ABD askeri duruş değiştirmediğini.
Perşembe günü erken saatlerde, Tillerson ABD ve diğer ülkelerin gücünden Esad'ı çıkarmadan nasılsa düşüneceğini öne sürdü, ama nasıl demedi. Sadece birkaç gün önce, Beyaz Saray Esad'a çıkarmadan basın sekreteri Sean Spicer Suriye'de “siyasi gerçekliği” kabul etmek gerekli olduğunu söyleyerek ile gerçekçi olmadığını söylemişti.
“Bu kimyasal silah saldırısı için uygun bir yanıt düşünüyorsanız,” Tillerson Palm Beach, Florida. Trump Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Perşembe buluştuğunu söyledi. “Bu ciddi bir konudur. Bu ciddi bir tepkiyi gerektirir”dedi.
Perşembe Sonrasında konuşan Tillerson Suriye ile bir 2013 anlaşması Esad değil anlaşma sözünden olduğunu izlemek için Rusya'yı kimyasal stoğu teslim ve için için hatırlattı: “Açıkçası, Rusya bu bağlılık kendi sorumluluğu içinde başarısız oldu. Ya Rusya suç ortağı olmuştur veya yapma kabiliyetini üzerinde beceriksiz olmuştur”dedi.
Çinli liderle zirvesi Cuma devam edecek ve bazı Amerikalı yetkililer grev de Çin orada hükümetin nükleer emellerini azaltmak için harekete geçmediği takdirde, Kuzey Kore grev ABD istekli olduğunun bir uyarı olarak hizmet verecek inanıyoruz.
Bu değildi hemen belli olmadığını Perşembe saldırısı belirgin başlangıcı daha geniş bir kampanya karşı Esad hükümet. Perşembe günkü operasyon Suriye hükümetinin hedefleri üzerinde ilk kasıtlı saldırı olurken, Amerika Birleşik Devletleri yanlışlıkla yetkilileri insan hatası sonucu olduğunu sonucuna ne geçen yıl doğu Suriye'de Suriye askerlerinin bir grup vurdu.
Obama yönetimi Esad herhangi savaş sonrası Suriye'de kalması asla ısrar etmişti ve onu devirmek için başarısız denedi asi grupları destekledi.
Amerika Birleşik Devletleri USS George HW Bush, ayrıca Tomahawk füzeleri başlatabilirsiniz Ortadoğu'ya konuşlandırılmış ve güdümlü füze destroyer ve kruvazör eşliğinde bir uçak gemisi üzerinde grev uçakların onlarca dahil olmak üzere bölgede zaten geniş bir cephanelik vardır .
Buna ek olarak, bölgenin bir amfibi deniz gücü Harrier jetleri Cobra helikopterleri ile 24 Deniz Seferi birimi içerir. Pentagon ayrıca Türkiye'de kuzeye İncirlik hava üssünden dahil İslam Devleti grubuna karşı her gün operasyonları uçan bölgede uçakların puanları vardır.
saldırı sadece füzeler dahil görünüyor. ABD savaş uçakları, kullanıldığı takdirde, bir Suriye hava savunmasının mütevazı web ve Rusya tarafından sağlanan yüzey havaya füzelerin potansiyel olarak daha gelişmiş türleri ile uğraşmak zorunda kalacaktı.
Esad'ın daha yaygın sistemlerinden biri olan S-200, geçen ay İsrail jetleri hedeflemek için kullanılan, ancak füzelerin İsrail savunma sistemleri tarafından kesildi. S-200 askeri belgelere ABD göre, kabaca 186 millik bir menzile sahip ve hedefler etrafında 130,000 feet irtifada uçan vurabilir.
Rus S-300 ve öncelikle batı Suriye'de Khmeimim hava üssünün çevresinde bulunan S-400 füzeleri, S-200 daha kısa aralığı vardır, ama daha gelişmiş radar sistemlerine sahip ve Suriye güçleri tarafından kullanılan kendilerinden önceki modellerden daha hızlı ölçüde uçarlar. S-300 kabaca 90 millik bir menzile sahiptir ve aynı zamanda gelen ABD seyir füzeleri hedef kullanılabilir.
ortak bildiride, Sens. John McCain (R.-Ariz.), Senato Silahlı Hizmetler Komitesi başkanı ve Lindsey Graham (RS.C.) işlemi “ABD artık boş boş duracak önemli bir mesaj gönderdiğini söyledi Esad olarak, destekli ve Putin'in Rusya tarafından kışkırtılmış tarafından, kimyasal silah ve namlu bombalarla masum Suriyeliler katlederse.”
Onlar da mücadele dışında Esad'ın hava kuvvetlerini alıp takip etmek yönetimine sözde “müttefiklerimiz ve Suriye çatışmayı sona erdirmek için ortaklarıyla koordinasyon içinde yeni, kapsamlı bir strateji ile doğru.”
Palm Beach, Florida. David Nakamura ve Abby Phillip Anne Gearan Carol Morello ve Washington'daki David Weigel bu rapora katkıda bulunmuştur.
Dan Lamothe Washington Post için ulusal güvenliği kapsar ve askeri blog Noktasının tutturur.
   @danlamothe izleyin
 
Missy Ryan Washington Post için Pentagon, askeri konularda ve ulusal güvenlik hakkında yazıyor.
   @missy_ryan izleyin
Thomas Gibbons-Neff bir personel yazar ve eski Deniz piyade olduğunu.
   @Tmgneff izleyin