NORTON META TAG

04 September 2015

'Biri çocuk' 3SEP15: Küresel Medya ve günün Ön sayfada karşısında Ölü Suriye Çocuk Fotoğraf Tepkiler bir Range

 the_independent.750
O Ege Denizi'ne öldü olsa AYLAN KURDI, 3 yaşındaki, Suriye'nin iç savaşın kurbanı, Esad'ın vahşet, isis, Suudi Arabistan siyaseti, hırs ve ilgisizlik ve İran dahil olmak üzere körfez ülkeleri korku olduğunda kaçakçıları Tekne alabora o ailesi geri kalanı ile oldu ve annesi ve kardeşi ile boğuldu, onun küçük beden bir Türk sahilde yıkanmış. Türkiye, Lübnan ve Ürdün mülteciler tarafından boğulmuş. Bu Arap Yarımadası ve Basra Körfezi zengin İslam ülkeleri, bu ülkelerin kendi "dini ve siyasi kazanç için çeşitli siyasi ve dini grupların savaşçıları finanse milyonlarca dolar, yüzlerce taahhüt ederken bu insanlar mülteci kamplarında acı bırakın utanç verici. Bunlar "Müslüman" liderler adam Müslümanların acılarına sırtlarını döndü, ve bu mültecilerin kayıp olmamıştır, onlar Suudi Arabistan hissettim, Körfez ülkeleri ve İran aslında Müslüman ülkelerin bu mülteciler orada olacak olmaz mıydı? Peygamber ne düşünmek gerekir? Kimden + Dış Politika ve Poynter.org .....

Küresel Medya karşısında Ölü Suriye Çocuk Fotoğraf Tepkiler bir Range

Küresel Medya karşısında Ölü Suriye Çocuk Fotoğraf Tepkiler bir Range Üç yaşındaki Aylan Kurdi vücut yürek burkan fotoğraf, bir Türk plajda yüzü aşağı yalan, Perşembe günkü fazla yarısı kadar sürdü ön sayfasında Beyrut gazetesi Al-Mustaqbal. "Dalga üzerine Ölüm," küçücük bedenin bir yakın çekim görüntü altında başlık okudum. : Avrupa'nın çoğunda, haberleri sadece biraz daha sessiz oldu "Avrupa'yı embarasses drama" azarladı İspanya'nın Grenada Hoy yüzünü tanınmayacak sayısallaştırıldı ile Aylan gösterdi.
Ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, Aylan vücudunun çoğu tarafından kapatmamasını olarak, kıyıdan onu götürdü Türk subayı resimde de Wall Street Journal başlığı altında, ". Avrupa'nın Göçmen masalı Amid, Türkiye'de Küçük Horror"
Aylan vücudunun görüntüsü, Perşembe dünyanın gazetelerde genelinde spashed bir Avrupa'ya kaçmaya çalışırken göçmenlerin ve mültecilerin durumlarına henüz en grafik örneklerinden biri viral gittikten sonra bir gün. . Yetkililer, aile güvenli kıyılarına yelken çalıştı Aylan annesi ve erkek kardeşi de Akdeniz'de boğuldu söyledi
eve zor isabet - son Dünya Savaşından bu yana Avrupa'nın en büyük göçmen krizi olarak tarif edilmiştir ne dünyasını şok - resim Ortadoğu, uluslararası gazetelerin Newseum günlük yuvarlak-up ile hükmetmezse. Binbaşı Ortadoğu kağıtları İsrail'in de dahil olmak üzere Aylan ön sayfa görüntülerini yayınladı Haaretz, Lübnan'ın Daily Star, Suudi Arabistan'ın Al Sharq ve Birleşik Arap Emirlikleri en Gulf News.
Avrupa'da ön sayfaları incelikli bölünme ortaya koydu. Bazı gazeteler gibi Het Nieuwsblad, İrlandalı Examiner ve Expressen, açıkça Aylan, kuma yüzünü gösterdi. Dahil olmak üzere diğerleri, De Morgen, La Vanguardia ve Guardian, vücut, en azından kısmen Türk ofisi tarafından gizli veya bir mesafeden çekilen gösterdi. En çiğ Bağımsız ". Birinin Çocuk" Fotoğraf başlığı eşliğinde, gazetenin tüm ön sayfasına aldı: 's
Ama Amerikan gazeteleri çoğunlukla odaklanmış görüntüleri kullanmak yerine gözle en acı dokunaklı resim çok açık steered Türk subayı. Aylan yüzü ve gövde edildi belirsiz Journal ve ön sayfa fotoğraflar tarafından Washington Post.
Belgesel fotoğrafçı Nina Berman, Columbia Üniversitesi'nde bir haber fotoğrafçılığı profesörü, fotoğraf kabul etmek bir riskten kaçınan ABD medya kurulması için çok ahlaki sorular ortaya çıkarmaktadır söyledi.
"ABD'de, biz biraz alıngan olma eğilimindedir," Berman dedi. "Yaygın medya çevrimiçi neler olup bittiğini yetişmek için var - bu resim çok fazla, etik hatları geçiyor? Bu sorular kişinin öldüğü zaman gelip eğilimindedir.
Ayman resmi, dedi, temsil eden "zalim ve küçümseyen bir toplum olabilir nasıl bir bağırsak yumruk." Başka bir ABD foto muhabiri Melissa Lyttle, ABD yayınları tercih ettikleri Berman'ın görüşünü yineleyerek şok görüntüler sakınmak. "Daha fazla uluslararası olanlardan daha Amerikan yayınlar uzak ceset utangaç eğilimindedir. Bu bir duyarlılık meselesi. "

Ama Vox Perşembe işaret bazı gazetelerin niyetleri trajedi üzerinde toplumsal rubbernecking ilgili göçmenlerin kötü durumunu reklam yapmak için daha az ve daha fazla olması gibi görünüyor.
İngiliz tabloid Daily Mail, çeşitli İngiliz şehirlerde göçmen dört fotoğraf içeren headliner geç Temmuz ayında bir ön sayfa hikayesi "Bizim Sokakta 'Swarm'," yayınladı. Perşembe günü, aynı kağıt başlığı altında Aylan tam, ön sayfa resmi ile, oldukça farklı sesi vurdu "bir insani felaketin Tiny kurbanı."

Günün Ön sayfa: 'Biri çocuğun (UYARI görüntü rahatsız)

Günün Bugünün ön sayfa Türkiye'den Yunanistan'a yolculuğa boğulma sonra bulunan bir Suriyeli çocuğun vücudunun yürek resimdir. Bu görüntü ve başka, bedeni kumdan kaldırdı olma, Avrupa, Latin Amerika genelinde ön sayfalarında ve Perşembe günü ABD'de birkaç büyük gazete vardır. Bazı başlıklar "Gerçeklik: Avrupa artık hareket etmeli Neden" bulunmaktadır. "Avrupa'nın bölünmüş" ve "Avrupa'nın mülteci krizinin şok, zalim gerçekliği" başlığa uyarısını dikkate ediniz. Bugün bu yazının altındaki ön sayfasında bulabilirsiniz.
Ben görüntülerin kullanımı konusunda düşünceleri hakkında Poynter Kelly McBride, Al Tompkins sordu.
"Medya ölüm görüntüleri göstermek için Bazen gereksiz," dedi McBride dedi. "Ama bazen kesinlikle en sorumlu şey gazeteciler yapabilirdi var. Avrupa'nın sonsuza geleceğini değiştirecek dramatik, tarihsel anın ortasında olduğunu. Ortadoğu'dan mülteci göçü kıtanın kimliğini değiştirecek. Bu görüntü Suriyeli çocuk çok daha ilgili boğuldu.
"" Bir tek ölüm, "Tompkins" Bu bir çocuk özellikle, bu umutsuz yetişkin grupları olmayabilir yollarla bizim odaklanmaktadır. "Dedi
Salı, Robert Mackey On hakkında New York Times için yazdığı haber merkezlerinde kararlar görüntüleri yayınlama.
Kim Murphy, yabancı ve ulusal haberler için Los Angeles Times yardımcısı yönetmek editör, daha fazla grafik resim göstermek için gazetenin kıdemli editörler arasında bir görüş birliği olduğunu söyledi.
"Görüntü öyle, kanlı değil, saldırgan değil, tatsız değil - bu sadece yürek ve genellikle unwitnessed Suriye, Türkiye ve Avrupa'da, dışarı oynuyor bir açılım insanlık trajedisinin apaçık kanıtıdır "dedi. "Biz alabora tekneler, bunaltıcı kamyon, yalnız demiryolu hatlarında ölü göçmen yüzlerce hakkında hikayeler yazdım, ama gerçekten henüz göçmen krizin büyüklüğünü kavramış olmayabilir, bu okuyucular için eve getirmek için sahilde küçük bir çocuk aldı ".
Mackey Vox görüntü çalıştırmak vermedi neden Vox'un Max Fisher ile konuştum.
"Ben bilinçlendirmek ve mülteci krizinin şiddetine dikkat çekmek için bir yol olarak fotoğraf çalıştırmak için argüman anlıyorum ve ben yaptım çıkışları kıskanmak yok," diye bir e-posta mesajında ​​"dedi ama ben sonuçta ben karar verdim Çalışan karşı fotoğraftaki çocuğun sembolü haline rıza olamaz çünkü. "
"Bazen tekil görüntüler bunlar hükümetlerin hareket kıvılcım noktası ikonik hale gelir" Tompkins ekledi. "Biz Somali, Vietnam ve hatta Katrina kasırgası içinde olduğunu gördüm. Bu tür bir görüntü olabilir.
"Via Kiosko:
the_independent.750