NORTON META TAG

05 September 2015

Arap dünyasının en zengin ülkeleri Suriye mülteci ve büyük karşılıklı endişeleri 4 & 5SEP15 olarak İran anlaşma ve Yemen ile Suudi Kralı ziyaretleri ABD için hiçbir şey yanında yapıyorsun

BU Ben gönderilen mektup + Diane Rehm göster WAMU 4 SEP15 üzerinde

dünyayı şok bu çocuğun trajik ölümü, ama ne kadar süre için? Türkiye, Lübnan ve Ürdün başta Suriye iç savaşın mülteci ezmek tarafından boğulmuş. Neden Suudi Arabistan ve zengin Körfez ülkeleri mültecilere yardım için daha fazla para ve malzeme sağlayan, daha yapıyorsun? Ve bir mülteciler Avrupa'ya gidiyor merak vardır? Onlar bu insanlar orada sığınan olmaz iddia ettiği gibi Suudi Arabistan ve zengin Körfez ülkeleri ve hatta İran İslam burç iseniz? Bu zengin ülkelerde İslam devleti ile büyük ölçüde yanlış bir şey, bu mültecilerin yerine bu zengin İslam ülkelerine göç daha baskın için Hıristiyan Avrupa'yı almak için ölüm var risk olur gerekiyorsa. Müslümanlar. Peygamber bu konuda ne düşündüğünü kendilerine sormak zorunda

Ben isimli aynı gün Beyaz Saray'ı ziyaret eden Suudi Kralı ile bu getirmek için uygun olduğunu düşündüm. Benim e-posta show Uluslararası Roundup kısmı sırasında belirtilen birinci, ama sadece ilk cümlesi oldu. Belki Suudi hükümdar hakaret önlemek için? Neyse + Washington Post   böyle gizlemiyor .....

Arap dünyasının en zengin ülkeleri Suriye mülteciler için hiçbir şey yanında yapıyorsun

Dünya Avrupa'da açılımı mülteci krizi, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana görülmemiş göçmen akını ile son haftalarda transfixed edilmiştir. Onların kötü durum chillingly Çarşamba günü vurgulandı bir boğulmuş Suriye yürümeye başlayan imajı, bir Türk sahilde yalnız yatarken onun cansız bedenini.
Dikkat adil bir miktar yeterince Suriye'nin komşu ülkelere yükünü gidermek için birçok Batılı hükümetlerin başarısızlığı üzerine düştü onun iç savaşın ülke dışına zorla kabaca 4 milyon Suriyelinin yükünü barındırmak için mücadele hangi.
Bazı Avrupa ülkeleri sadece kutsal sunan eleştirilmişlerdir mülteci az sayıda veya için Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasında ayrım. Ayrıca göç ve sığınma Europs sistemlerinin genel disfonksiyonu üzerine kıta el sıkma iyi bir anlaşma olmuş.
[Avrupa'nın mülteci krizi Amerika'nın sorun, çok] Daha az ire olsa da, paydaşların başka bir dizi yönelik olmuştur kim neredeyse kesinlikle gerektiği daha yapıyor. Suudi Arabistan ve Basra Körfezi boyunca zengin Arap devletleri gibi Uluslararası Af Örgütü son zamanlarda dikkat çekti, "Altı Körfez ülkeleri - Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman ve Bahreyn - sıfır iskanı teklif var Suriyeli mültecilere yerler. " Bu iddia Kenneth Roth, Twitter İnsan Hakları İzleme Örgütü, icra müdürü tarafından yankılandı:


Gömülü görüntü permalink
Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkeleri almak için teklif bu Suriyeli mültecilerin kaç Guess? 0 http: // bit.ly/1KrN5Rw 

Suudi Arabistan ve diğer Körfez Suriyeli mültecilere yardım bildiren yol:
Ya da bu haritayı görmek tweeted daha Güney petrol zengini ülkelere kıyasla, Suriye'nin komşuları tarafından boğulmuş ağırladı sayıları gösteren Luay Al Khatteeb, Brookings Enstitüsü'nden bir yerleşik olmayan adam tarafından:
Ortadoğu ülkeleri tarafından alınan.

Yani bu ülkelerin Suriye'ye göreli yakınlık, yanı sıra kendi emrinde inanılmaz kaynaklar göz önüne alındığında, şok edici bir rakam. Sultan Sooud el-Qassemi, bir Dubai merkezli siyasi yorumcu olarak gözlemlemektedir özellikle Birleşik Arap durumunda - bu ülkeler Arap dünyasının en büyük askeri bütçeler, yaşam en yüksek standartlarda yanı sıra uzun bir geçmişi bazıları şunlardır Emirlikleri -. diğer Arap ülkelerden gelen göçmenleri ağırlamak ve vatandaşlar dönüştürerek
Üstelik bu ülkeler tamamen masum değildir. Değişen derecelerde, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt içindeki unsurlar, Suriye çatışmasında yatırım yaptık göze çarpan bir rol oynayan finansman ve asi bir takımyıldızı silahlandırmak ve İslamcı gruplar Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad rejimini mücadele.
Hiçbiri Bu ülkeler imzalayan Birleşmiş Milletler'in 1951 Mülteci Sözleşmesi'ne mülteci ne olduğunu tanımlayan ve onları korumak için onların haklarını yanı sıra devletlerin yükümlülüklerini belirlemektedir. Suriye bu ülkeleri girmek için, onlar şimdiki koşullarda, nadiren verilir, vize için başvuruda gerekir. Göre BBC,
Suriyeli vizesiz seyahat edebilirsiniz tek Arap ülkeleri Cezayir, Moritanya, Sudan ve Yemen -. Pek bir seçim ya da pratik yerler BMMYK, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği sözcüsü, Bloomberg söyledi kabaca 500.000 olduğunu Suriyeliler mülteci olarak sınıflandırılmayan ve bunların çoğunluğu ülkede geldi net olmasa da, Suudi Arabistan yaşayan.
Avrupa ülkeleri gibi, Suudi Arabistan ve komşuları da vatandaşların işlerini alarak yeni gelenler üzerinde korkuları var ve aynı zamanda olabilir güvenlik ve terörizm konusunda endişeleriniz çağırmak. Ama tutarındaki Suriyeli mülteciler için geçerli körfez yardım harcama, toplu bağış 1000000000 $ altında (Amerika Birleşik Devletleri dört kez bu toplamı vermiş), kısa görünüyor - ve düşünün daha incitici yapılan geniş meblağlar Suudi Arabistan ve BAE Yemen bu yılki savaş çaba içine döküldü, bazı düşünün bir müdahale stratejik gaf.
Bobby Ghosh, Kuvars, haber sitesi yönetmek editörü olarak işaret, teoride Körfez ülkeleri çok sayıda başa çıkmak için çok daha büyük bir yeteneği var Suriye'nin daha acil ve yoksul komşuları, Lübnan ve Ürdün den gelenler:
Bölge hızla mülteciler için konut inşa kapasitesine sahiptir. Dubai, Abu Dabi ve Riyad'ın pırıl pırıl kuleler inşa etmişlerdir dev inşaat şirketleri akını barınaklar oluşturmak için sözleşmeli edilmelidir. Suudi Arabistan gelenler çok sayıda yönetmek uzmanlık bol vardır: aldığı Hac hacı milyonlarca yıllık artış Mekke'ye. Bütün bu bilgi birikimi insani kullanmak koymak olamaz neden yok.
Kayıtsızlık veya siyasi irade Toplam eksikliği ya başka bir neden yoktur. Sosyal medya, birçok eylem için çağrıda bulunuyorlar. Arapça hashtag # Welcoming_Syria's_refugees_is_a_Gulf_duty, geçtiğimiz hafta 33.000'den fazla kez tweeted edildi BBC'ye göre.
", Körfez artık Suriye'nin krizden kabul mülteciler konularındaki politika değiştirme zamanı gerçekleştirmek gerekir"  yazıyor köşe yazarı Qassemi . "Bu almak, ahlaki, etik ve sorumlu bir adımdır."
Devamını oku: 
Müslüman mültecilerin Avrupa'nın korkusu, anti-semitizm 1930'larda yankıları
Macar lider mültecileri thwarting haklı Osmanlı işgali çağırır
Batı Hıristiyan aşırılık frenlemek için İslam'ı istediğinde
Siyah rotayı: Avusturya Halep One ailenin yolculuğu
ölüme göçmenleri sürdü Kaçakçı parçası geniş bir web
göç küresel dalgalanma Post'un kapsama Oku
Ishaan Tharoor Washington Post dışişleri hakkında yazıyor. Daha önce Hong Kong ve daha sonra New York'ta ilk merkezli TIME kıdemli editörü oldu.

Suudi Kralı büyük karşılıklı endişeleri olarak İran anlaşma ve Yemen ile ABD ziyaretleri

Başkan Obama, İran'ın nükleer anlaşma ve Yemen'de iç savaş da dahil olmak üzere Ortadoğu'da onlar sahip olacak tartışmalar, geniş bir yelpazede özetleyen, 4 Eylül 2015 tarihinde Beyaz Saray'da Suudi Arabistan Kralı Salman karşıladı. (AP)
Başkan Obama, Suudi kraliyet ailesi üzerinde kolay olmamıştır. O Amerika'nın Arap müttefiklerine "En büyük tehdit" kısıtlayıcı egemenliği altında Reşo uzun zamandır düşman İran'dan ancak kendi gençler kaynaklanmıyor olabilir söyleyerek, Suudi kraliyet sinirlenmek.
O sır zaman başkan Temmuz ayında bir adım daha ileri o eleştiriyi aldı bu onun "gözyaşı döküyor Ortadoğu'nun çocuklar "için. "Suriye'de yerinden ediliyor Sadece olanları," Obama, New York Times'a verdiği demeçte, "ama sadece sıradan İranlı gençler ya da Suudi gençlik ya da Kuveytli gençlik" Avrupa ve Asya'daki çocuklarla aynı umutları yok.
Ne zaman Obama Suudi Arabistan Kralı Salman ziyaret Cuma görüştü, odak, son yıllarda Ortadoğu'da kasıp kavuran etti şiddeti kaynaklanan oldu. "Biz Yemen'de hakkında bir endişe ve orada kapsayıcı işleyen bir hükümet geri ihtiyacını paylaşmak," Obama Oval Ofis Kısaca konuşmasında söyledi. Kral ve başkanı Suriye, İran'ın karşı İslam Devleti ve nasıl karşı savaşta "korkunç çatışma" hakkında konuştuk "istikrar bozucu eylem," Obama söyledi.
Odağı, en azından başkanın halk sözlerinde, ortak çıkarların oldu. Suudilerin eleştirilerinde "Ben başkan Oval Ofis'te o künt olacağını sanmıyorum," Prem Kumar, Albright Stonebridge Grubu'nun, küresel bir strateji de Ortadoğu eski Beyaz Saray danışmanı ve şimdi başkan yardımcısı firması. "O Suudi Arabistan gidiyor nerede olduğunu bilmek istiyorum" dedi.
Oval Ofisi konuşan Obama genç insanlar arasında huzursuzluk için Suudi Arabistan'a içinde baskıcı bir siyasi kültür veya potansiyeli hakkında yaptığı endişe hiç bahsetmediler. Dört ay önce Camp David'i ziyaret başkanın daveti reddetti Salman, benzer İran ile nükleer müzakereler üzerine iki ülke arasındaki farklılıkları kaçınmak için istekli görünüyordu.
Son aylarda, Obama yönetimi Savunma Bakanı Ashton B. Carter ve Sekreteri gönderdi Riyad Devlet John F. Kerry, nükleer anlaşma ile ilgili endişeleri yatıştırmak için. Üst düzey heyetleri de yaptırımların kaldırılması konvansiyonel askeri ve proxy kuvvetlerini güçlendirmek için kullanılabilecek bir finansal düşeş ile Tahran'ı sağlayacak bir korku ifade etmeye devam etmişlerdir bile, İran ile son anlaşma desteklemek için Suudiler ikna oldu .
"Suudi Arabistan Krallığı bizim müttefikleri ile son iki ay danışmanlık geçirdikten sonra bu güvence ile memnun etti," Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel al-Jubeir dedi. O anlaşmanın dünyası Ortadoğu'da İran'ın "hain faaliyetleri" konulu "büyük bir yoğunlukla" odaklanmak için izin gerektiğini söyledi.
Yönetiminin üst amaçlarından biri, bu arada, bir daha play Basra Körfezi'ndeki Arap müttefiklerini ikna etmektir Bölgede düzenin yeniden aktif rolü. İran'ın nükleer anlaşmanın parçası olan yaptırımlardan muafiyet yakın dönemde İran'a yaklaşık $ 56000000000 net bekleniyor. Başkan İranlılar. Altyapıyı ufalanan onarmak için bu çok kullanmak ve yaptırımlarla hırpalanmış bir ekonomiyi canlandırmak zorunda olacağını önerdi
İran'ın askeri içine para büyük miktarda pompalar bile, yine de United daha çok daha az harcayacak Devletlerin Arap müttefikleri, Ben Rhodes, bir milletvekili ulusal güvenlik danışmanı. dedi
"Bizim körfez ortaklarının savunma bütçesi İran fazla sekiz kez, yani" Rodos gazetecilere bir brifing dedi. "Hatta bu boşluğu. Kapatmak için başlayabilir yaptırımlar rahatlama miktarı ne olursa var"
Yönetim yetkilileri Suudi Arabistan'a silah satışı ile ilgili herhangi bir büyük Amerikan duyuruları sanmıyoruz söyledi. Aksine, onlar Suudiler İran ve Lübnan merkezli Şii militan hareketin Hizbullah olarak vekilleri, yarattığı olmayan tehditlerle karşı nispeten ucuz silah ve eğitim daha çok yatırım görmek istiyorum. Beyaz Saray yerine savaş uçakları veya saldırı helikopterlerinin pahalı satın alma, kendi özel güçlerini kadar bina istihbarat paylaşımı ve siber ve füze savunması gibi alanlarda Körfez müttefikleri ile işbirliği konusunda daha fazla odaklanmak için Suudiler teşvik edilmiştir, Rodos söyledi.
Aylardır, ABD ve Suudi yetkililer arasında görüşmeler İran'ın nükleer anlaşma ile tüketilen edilmiştir. Şimdi odak çeviriyor "Ne İran anlaşma sonrasında bölgede yanındaki," Matt Spence, Obama yönetiminin Ortadoğu için bir savunma eski milletvekili sekreter yardımcısı söyledi. Bu konuşmanın çoğu. Suudiler İran tarafından desteklenmektedir Huti isyancılara mücadele körfez müttefiklerin bir koalisyon lider Yemen, üzerinde durulacak
Obama yönetiminin isyancılara mücadele içinde inisiyatif için Suudiler alkışladı, ancak aynı zamanda Suudi liderliğindeki kampanya neden olan yıkım üzerine huysuzlandı olmuştur.
Amerika Birleşik Devletleri Yemen'de büyüyen insani kriz hakkında, diğer savaşçılar ile birlikte, Suudiler uyardı. "Ne biz yapıyor tarafların hepsi çağırıyor olduğunu. . . Yemen tüm bölümlerine dizginsiz insani erişim sağlamak için adımlar atmaya, "Jeffrey Prescott, Beyaz Saray'da Ortadoğu kıdemli müdürü söyledi.
Greg Jaffe, Mart 2009 yılından beri Washington Post için Beyaz Saray'da kapsar.